Додаток 1
до наказу департаменту освіти
від 26.03.2025 № 113
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс
«Мистецька весна єдності!»
у рамках фестивалю дитячої творчості «Сяйво талантів»
серед дітей дошкільного віку закладів дошкільної освіти
Вінницької міської територіальної громади
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це положення визначає порядок організації та проведення конкурсу «Мистецька весна єдності!» серед дітей дошкільного віку для закладів дошкільної освіти у рамках фестивалю дитячої творчості «Сяйво талантів» (далі Конкурс).
1.2. Конкурс проводиться серед вихованців закладів дошкільної освіти різних типів і форм власності з метою використання необмежених можливостей мистецтва як потужного засобу для розвитку особистості.
1.3. Основні завдання:
- популяризація української сучасної та народної культури, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу;
- відродження, збереження та розвиток національних культур та традицій;
- утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей українського народу, національної самобутності;
- підтримка та розвиток художньо-музичної творчості дошкільників, сприяння розвитку творчого потенціалу дітей, надання можливості проявити свою індивідуальність, показати її широкому загалу;
- удосконалення естетичного виховання дітей;
- презентація творчих досягнень обдарованих дітей.
1.4. Учасники Конкурсу: участь у Конкурсі можуть брати окремі виконавці та творчі колективи (від 2-х осіб і більше) з числа вихованців дошкільного віку закладів дошкільної освіти різних типів і форм власності (далі – Учасники).
Учасники мають право брати участь один раз, але у декількох номінаціях. У Конкурсі допускається «очна» та «дистанційна» форми участі.
1.5. Методичні рекомендації щодо змісту, організації та проведення Конкурсу надають департамент освіти та комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради».
ІІ. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ
2.1. Конкурс проводиться у ІІ тури:
- І тур проводиться у закладах дошкільної освіти з 01.04.2025 по 05.2025;
- ІІ тур – міський у дистанційному форматі (06.05.2025 по 09.05.2025) – оцінювання членами журі виступів учасників за поданими відеоматеріалами. Визначення переможців.
2.2. Жанрові номінації Конкурсу:
2.2.1. Вокальний (солісти, дуети, ансамблі): дитячі українські народні пісні; сучасні дитячі пісні українською мовою; дитячі пісні народів світу; авторські пісні членів родини тощо.
2.2.2. Хореографічний (солісти, дуети, ансамблі, малі форми): народний танок; народна стилізація; сучасна хореографія (contemporary dance, modern dance, jazz-modern та інше); бальний танок; спортивний танок; танці народів світу тощо.
2.2.3. Художнє читання: вірші патріотичного спрямування; гуморески;
вірші іноземною мовою; авторські вірші членів родини; твори сучасних авторів та класиків української літератури тощо.
2.2.4. Оригінальний: пісочна анімація; циркові номери; фокуси тощо.
2.2.5. Інструментальний: соло; ансамбль; оркестр.
2.2.6. Театр мод: національний костюм; карнавальний одяг; ЕКО-дефіле тощо.
ІІІ. ВИМОГИ ДО ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ
3.1. Відзняті відео Учасників Конкурсу розміщують на Web-сайті або сторінці свого закладу у Facebook під хештегом
#ТалантіЯ!
3.2. Вікова категорія: діти дошкільного віку.
3.3. Критерії оцінювання номерів:
вокальний: музичність, чистота інтонації і якість звучання, сценічна культура, відповідність репертуару можливостям виконавця та його віковій категорії, виконавська майстерність;
хореографічний: художній рівень хореографічного твору, чіткість виконання рухів танцю, технічна майстерність, емоційна та динамічна виразність, самобутність;
художнє читання: дотримання правил виразного читання (пауза, наголос, дикція), відповідність репертуару віковим особливостям, сценічна культура, зовнішній вигляд;
оригінальний: технічна і виконавська майстерність, артистизм виконання, оригінальність постановки, композиційна завершеність;
інструментальний: технічна майстерність, рівень художнього виконання, чистота виконання, образність і артистизм виконання, емоційність, виразність, підбір репертуару відповідно віку.
театр мод: сценічність (пластика, костюм, реквізит, культура виконання), оригінальність розкриття образу, композиційна завершеність.
3.4. Оцінювання здійснюється за 10-бальною шкалою.
3.5. Тривалість номера не повинна перевищувати 5 хвилин:
3.6. Твори виконуються мовою оригіналу, наживо, під фонограму -1, або а′cappella,
3.7. Відеозйомка повинна проводитися без використання студійних записів і монтажу, вимкнення відеокамери (телефону). Відео має бути чітким і мати гарний звук. Не допускається знімати учасника зі спини. Під час виконання програми, на відео повинні бути чітко видні руки, інструмент та особа виконавця в залежності від номінації. В ансамблевому виступі повинні бути чітко видні всі учасники ансамблю. Допускається аматорський формат при дотриманні всіх інших умов Конкурсу.
Під час запису відео дозволяється використовувати зовнішній мікрофон (без обробки аудіосигналу).
Покликання на відео учасників ІІ туру надсилати у форматі mp4, у назві файлу має бути вказані назва закладу освіти, номінація, прізвище та ім’я учасника (-ів) або назва колективу (наприклад, ЗДО_1_Художнє читання_Іванов_Дмитро).
Департамент освіти залишає за собою право висвітлювати інформацію про підсумки Конкурсу на офіційному сайті, в засобах масової інформації та соціальних мережах.
Матеріали, як не відповідають вимогам щодо оформлення та термінам подачі, членами журі не розглядатимуться.
ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
4.1. Члени журі у період з 09.05.2025 по 12.05.2025 визначають переможців Конкурсу за результатами оцінювання поданих відеоматеріалів.
4.2. Переможці нагороджуються грамотами департаменту освіти Вінницької міської ради.
4.3. Виступ вихованця (ів) старшого дошкільного віку, який за рішенням журі набере найбільшу кількість балів, буде поданий для участі у фінальному етапі дитячого обласного багатожанрового конкурсу мистецтв «Диво-зернятко – 2025»